MANUS Prostějov, spol. s r.o.

Firma:

MANUS Prostějov, spol. s r.o.

Adresa: Za drahou 4332/4, 796 87, Prostějov

 

Kontakty:

Kontaktní osoba:                                                                                                                                                             Karel Zámečník – 773 334 850 – zamecnik@manus.cz                                                          Bc. Libor Vykopal-721 671 990 – vykopal@manus.cz

Telefon: 582 360 558

email: manus@manus.cz

web: http://www.manuspv.cz

Firma MANUS Prostějov, spol. s r.o. je českým výrobcem šikmých schodišťových a svislých zvedacích plošin pro imobilní osoby. Vyrábíme a montujeme šikmé schodišťové plošiny typu IPM 300 s přímou dráhou (náhrada za starší typ IP 200, který již není v nabídce) a šikmé schodišťové plošiny typu CPM 300s přímou nebo lomenou dráhou nebo jízdou do zatáčky. Dále vyrábíme vertikální zvedací plošiny s elektromechanickým pohonem (domácí výtah) typu VPM 250 (náhrada za starší typ VP 100, který již není v nabídce) a typu VPM 400 s nosností až 400 kg, a nůžkové elektrohydraulické zdvihací plošiny typu NPM 400 s brankami, i ve zděných a montovaných šachtách. Dále dodáváme schodišťové sedačky, stropní zvedací systémy, mobilní schodolezy a různé druhy nájezdových ramp pro osoby se sníženou schopností orientace a pohybu.

     

Firma MANUS Prostějov, spol. s r.o., vznikla v roce 1993. Nejprve se zabývala zajišťováním oprav strojního a elektrického zařízení…

Firma MANUS Prostějov, spol. s r.o., vznikla v roce 1993. Nejprve se zabývala zajišťováním oprav strojního a elektrického zařízení obilných sil, dále zakázkovou zámečnickou a stolářskou výrobou.

V roce 2000 začala firma vyrábět a montovat šikmou schodišťovou zvedací plošinu typu IP 200 a vertikální zvedací plošinu typu VP 100 pro imobilní osoby, kdy navázala na původní výrobky firmy MINERVA (AMF REECE), kterých je na území ČR instalováno cca 500 ks.

V roce 2004 začíná firma s výrobou dalšího typu plošiny, a to konkrétně šikmé schodišťové zvedací plošiny typu CPM 225. Jedná se o schodišťovou plošinu s jízdou po rovné, lomené nebo zatočené dráze. O rok později začíná firma vyrábět nůžkovou elektrohydraulickou zdvihací plošinu typu NPM 250.

Od roku 2005 se firma zabývá pouze výrobou plošin a zakázkovou zámečnickou výrobou. V roce 2009 uvádí firma na trh nový typ šikmé schodišťové plošiny IPM 300, jako nástupce zastaralého typu IP 200. Z důvodu vydání nové vyhlášky č. 398/2009 Sb. jsou v roce 2009 všechny plošiny postupně recertifikovány a mj. vzniká nový typ s označením CPM 300, jako náhrada za starší typ CPM 225.

V roce 2012 zavádí firma do výroby vylepšenou verzi vertikální zvedací plošiny pod názvem VPM 250 (náhrada za původní typ VP 100) a zcela nový typ svislé zvedací plošiny VPM 400 s nosností až 400 kg.

Firma dále dodává na trh schodišťové sedačky, mobilní schodolezy, stropní a zvedací systém a různé druhy nájezdových ramp, pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace.

Kompletní dodávky tzv. na klíč

Provádíme kompletní dodávky včetně zpracování projektu umístění, montáže, přípojky elektro a případných stavebních úprav. Následně pak záruční i pozáruční servis všech dosud vyrobených plošin.

U našich zařízení můžeme realizovat různé nadstandardní doplňky (např. sedačky, přístřešky, nájezdy, hlasitý telefon apod.) a různé úpravy (např. signalizaci, bezdrátové ovládání apod.).

Plošiny pro Českou republiku i zahraničí

Naše výrobky dodáváme převážně pro zákazníky v České republice, část výroby exportujeme také do zahraničí (Slovensko, Rakousko, Německo, Itálie, Polsko, Rusko, Litva, Lotyšsko, Bělorusko, Saudská Arábie).

Naším cílem je konečné řešení bezbariérového přístupu zákazníků do bytových i nebytových prostor, a proto připravujeme další úpravy a zdokonalení našich výrobků především z hlediska jejich funkčnosti, snadného ovládání, bezpečného a spolehlivého provozu.

Důraz je kladen nejen na funkčnost, bezpečnost a požadavky zákazníka, ale také na estetickou stránku a celkové začlenění našich výrobků do daného prostředí.

michal
Author: michal