Developer CTP získal průmyslový areál v Ostravě-Hrušově

CTP, největší developer v České republice zaměřený na výstavbu průmyslových a logistických nemovitostí, získal začátkem letošního roku od Bluehouse Capital průmyslový areál na pozemku o celkové rozloze 330 000 m2 v městském obvodu Ostrava – Hrušov. Kromě stávající první fáze o rozloze 18 000 m2, která má již tři nájemce, plánuje developer vybudovat dalších 76 000 m2 průmyslově-logistických ploch. Sklad vyroste v revitalizovaném areálu bývalých chemických závodů o celkové ploše 94 000 m2 a stane se největším v českém portfoliu CTP.

První fáze skladu o rozloze 18 000 m2 již byla dokončena a pronajata nájemcům, jako jsou Prosperplast, Hyundai Steel a logistická společnost LogFlex. V první polovině roku 2023 zahájí developer výstavbu samostatné části skladu o celkové ploše 74 000 m2 včetně okolního průmyslového parku typického pro všechny developerské projekty, jako je potřebná infrastruktura, bohatá zeleň a el. nabíječky vozidel.

Ostrava je pro CTP strategický region, kde své aktivity intenzivně rozvíjí již od roku 2004. Developer díky svým parkům zajistil v regionu zázemí pro 10 000 pracovních míst. Má zde již dva průmyslové parky, CTPark Ostrava a CTPark Ostrava Poruba, a také prémiový kancelářský komplex IQ Ostrava. V reakci na rostoucí zájem firem na Ostravsku se CTP rozhodla koupit revitalizovaný areál Hrušov, který se nachází na brownfieldu bývalých chemických závodů. CTP tak pokračuje v rozšiřování sítě svých parků na 57 míst po celé České republice.

Nový CTPark Ostrava Hrušov poskytne firmám v regionu potřebné zázemí a více prostoru pro další růst firem, které již v regionu působí. Nový koncept parku zapadá i do urbanistického plánu Ostravy, podle kterého má v blízkosti vzniknout nová výrobní a obchodní čtvrť.