Gebrüder Weiss se v Ostravě přestěhoval do nové pobočky

Své nové zázemí našla pobočka logistické společnosti Gebrüder Weiss v CTParku Ostrava-Poruba v ulici 17. listopadu. Díky téměř čtyřnásobnému navýšení počtu ramp na 19 včetně jedné vjezdové, která umožňuje vjezd přímo do skladu, dojde k výraznému zlepšení obrátky zboží. Logistická sekce pojme 2 500 paletových míst. „Větší počet ramp i skladové kapacity nám umožní zrychlit odbavení zásilek a zvýšit efektivitu provozu, což se pozitivně odrazí také na kvalitě služeb našim zákazníkům,” vysvětluje Jan Kodada, obchodní a marketingový ředitel společnosti Gebrüder Weiss ČR.

Halu převzala logistická společnost na konci roku 2022 a provoz v ní zahajuje od 9. ledna. Nová pobočka je umístěná v dopravně logistickém uzlu s vynikající dostupností na dálnici D1 i na mezinárodní letiště Leoše Janáčka Ostrava. Oproti původní budově disponuje nová pobočka téměř čtyřnásobným počtem nakládacích ramp, kterých má nyní k dispozici celkem 19.

Výhodou je také navýšení skladové plochy pobočky, která nově činí téměř 3 400 m2. „Díky jejímu rozšíření a navýšení celkového počtu ramp vzroste také počet vozidel, která jsme schopni odbavit v jeden okamžik,“ popisuje Radomír Hrabovský, manažer pobočky Gebrüder Weiss Ostrava.

Větší plochu nově zabírají také kancelářské prostory, které se rozrostly na 602 m2 a jsou vybaveny novým nábytkem. Využívat je bude téměř 40 zaměstnanců, kteří se budou i nadále věnovat poskytování všech našich služeb, tedy pozemní, letecké a námořní přepravě včetně kontraktní logistiky. Ostravská pobočka je napojena jak na vnitrostátní, tak i mezinárodní síť sběrné služby a díky novému zázemí se může dál rozvíjet a zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb.