STILL rozšiřuje produktovou paletu o novou řadu vysokozdvižných vozíků RCD/G

S novými dieselovými a plynovými vysokozdvižnými vozíky řady RCD/RCG nabízí hamburská intralogistická společnost STILL ideální ekonomicky nenáročné základní modely pro uživatele, kteří se sice mohou obejít bez některých funkcí, které nabízejí high-end modely, ale ne bez osvědčené kvality STILL.

Zákazníci, kteří si kupují nové vysokozdvižné vozíky, velmi podrobně přemýšlejí o tom, jaké funkce nový stroj pro příslušné nasazení potřebuje. Například v menších řemeslných podnicích, u maloobchodních prodejců, v hobby marketech, ve výkupnách druhotných surovin nebo u prodejců nápojů nejsou většinou požadavky tak vysoké, jako např. u výrobců automobilů nebo v logistických společnostech. Jejich potřebám často postačuje základní model. A proč by si tito uživatelé měli pořizovat funkce, které dalece přesahují jejich potřeby a které vlastně nepotřebují?

Vstup do úspěšné budoucnosti se sázkou na kvalitu

Jako odpověď na tuto otázku nabízí nyní společnost STILL nové dieselové a plynové vysokozdvižné vozíky RCD/RCG pro ideální vstup do úspěšné budoucnosti. Vozíky s hydrodynamickým pohonem byly vyvinuty pro všechny, kteří hledají robustní, výkonný a spolehlivý vysokozdvižný vozík s protizávažím v základním provedení. V provedení s dieselovým nebo plynovým motorem s nosností 1,5 až 5 tun jsou možnosti využití těchto vysokozdvižných vozíků velmi rozmanité. A zároveň se pyšní obvyklou vysokou kvalitou produktů STILL.

Bez kompromisů v oblastech bezpečnosti a ovladatelnosti

V oblasti bezpečnosti nepřipouští hamburská intralogistická společnost žádné kompromisy. Pro co nejbezpečnější manipulaci s nákladem poskytuje například nová řada vysokozdvižných vozíků dobrý výhled do všech stran. Profil zvedacího zařízení umožňuje dobrý výhled na vidlice a nákladové jednotky. Úzké sloupky ochranné stříšky spojují vynikající výhled s maximální bezpečností. Široká a protiskluzná stupačka umožňuje pohodlné a bezpečné nastupování a vystupování. Snadné a komfortní je také ovládání nových vozíků prostřednictvím dlouhých hydraulických ovládacích prvků. K dalšímu vybavení patří pohodlné sedadlo, velký prostor pro nohy a nohou ovládaná parkovací brzda v přehledné a komfortní kabině řidiče. Kabina řidiče je k dispozici v různých variantách a odpružením chrání obsluhu před vibracemi a rázy. Komfort při jízdě dále zvyšuje nastavitelný sloupek řízení. Sériově dodávané LED osvětlení, madlo s houkačkou a sériové výstražné zvukové zařízení při couvání zajišťují neustále bezpečný pohyb v pracovní oblasti.

Vysoký výkon pro náročné nasazení ve skladu nebo na rampě

Spalovacím motorem poháněné vysokozdvižné vozíky RCD/RCG s výkonným aspolehlivým měničem točivého momentu spojují produktivitu, ergonomii a disponibilitu do vyváženého paketu. Společnost STILL vybavila nové vysokozdvižné vozíky nízkoemisními dieselovými nebo plynovými motory, které splňují emisní normu EU5 (2016/1628). Podle nosnostní třídy disponuje dieselový agregát výkonem mezi 36,4 kW (RCD 15) a 55,4 kW (RCD 50). To postačuje k tomu, aby například vozík RCD 35 s nosností 3,5 tuny dosahoval výkonu překládky převyšujícího 120 t/h. U plynových variant dosahuje výkon motoru hodnot mezi 40 kW (RCG 15) a 55,2 kW (RCG 50). Vozík RCG 35 tak dosahuje výkonu překládky přes 123 t/h.