CTP Invest staví nový průmyslový park v Ostravě-Porubě

Výstavbu dalšího parku na Ostravsku zahájil český developer CTP. Nabídne zde téměř 90.000 m2 ploch pro skladování nebo výrobu.

 

Společnost plánuje do výstavby investovat více než 1,5 miliardy korun. První fáze projektu by měla být dokončena do šesti měsíců a první firmy by se do areálu mohly nastěhovat začátkem roku 2021. V parku by měly vzniknout celkem čtyři haly, jejichž stavba začne spekulativně. V současné době již byla započata spekulativní výstavba haly OP1.

Společnost CTP vybudovala v Moravskoslezském kraji již několik průmyslových areálů (Ostrava-Hrabová, Nošovice na Frýdecko-Místecku, Nový Jičín a Karviná).

V Moravskoslezském kraji se nachází dohromady jedna třetina všech rozestavěných průmyslových ploch v České republice. Tato oblast je mezi staviteli velmi oblíbená i díky velkému množství pracovní síly, jelikož se region potýká s nejvyšší nezaměstnaností v Česku, tj. 5,6 %.

„Ostrava a celý Moravskoslezský kraj byly v poslední době v hledáčku hned několika developerů. Plánují na Ostravsku postavit stovky tisíc metrů čtverečních nových průmyslových ploch. Dá se předpokládat, že kdo začne stavět dříve, bude mít konkurenční výhodu,“ komentuje Jakub Holec, majitel a CEO realitně-poradenské společnosti 108 AGENCY.