Společnost cargo-partner slaví 15. výročí regionální centrály v Hongkongu

Dne 17. února 2023 uspořádal mezinárodní poskytovatel logistiky oslavu pro zaměstnance na počest 15. výročí regionálního centra společnosti cargo-partner pro Asii a Tichomoří v Hongkongu. V roce 2023 navíc uplyne 40 let od založení společnosti cargo-partner v Rakousku.

V mezinárodní síti cargo-partner  je rok 2023 důvodem k oslavám. Nejen, že je 40. výročí založení společnosti na vídeňském letišti, ale významné milníky slaví i několik místních organizací. Jednou z nich je pobočka v Hongkongu, která představuje regionální centrálu společnosti pro celý region Asie a Tichomoří.

Přes 1000 zaměstnanců ve více než 40 kancelářích napříč Asií

V roce 2004 se společnost cargo-partner rozhodla vkročit do Asie se svými prvními kancelářemi na Taiwanu a v pevninské Číně. V roce 2006 společnost přidala kancelář v Hongkongu, zpočátku pod názvem společnosti „c.p.“ V roce 2008 byl název společnosti oficiálně změněn na „cargo-partner“ a pobočka v Hongkongu se stala regionální centrálou pro neustále rostoucí zastoupení společnosti cargo-partner v Asii a Tichomoří. Od té doby doplnil tento poskytovatel logisticky svou asijskou síť o další pobočky v Indii, Thajsku, Singapuru, Jižní Koreji, Malajsii, Bangladéši, Indonésii, Vietnamu a Myanmaru. Dnes je společnost cargo-partner zastoupena ve více než 40 kancelářích s více než 1 000 zaměstnanci napříč Asií, což představuje čtvrtinu celosvětové personální základny společnosti.

Oslava výročí v Hongkongu

Dne 17. února 2023 uspořádala pobočka společnosti cargo-partner v Hongkongu oslavu pro zaměstnance k 15. výročí svého založení. Místní tým využil této příležitosti k ohlédnutí za úspěchy dosaženými v uplynulém půldruhém desetiletí. CEO společnosti cargo-partner, pan Luca Ferrara, vyjádřil své uznání týmům v Asii: „Za posledních 15 let jsme toho společně dokázali hodně. Zejména poslední tři roky byly nejturbulentnějším obdobím, jaké kdy globální logistický průmysl zažil. Náš tým v Asii a Tichomoří zvládl toto období výjimečně dobře, rychle a pružně reagoval na každou novou výzvu a prokázal naši odolnost a vášeň pro inovace.“

Stálý růst objemů přepravy

Od svého založení v roce 2006 se hongkongská pobočka společnosti cargo-partner rozrostla z pouhých 10 pracovníků na 130 zaměstnanců. Ve stejnou dobu zaznamenal místní tým trvalý nárůst požadavků na přepravu a objemů zásilek. V roce 2022 vyřídila hongkongská organizace přes 52 000 požadavků na přepravu, přičemž největší nárůst byl v letecké přepravě, která se v minulém roce vyšplhala na 42,900 tun. Exponenciálně rostla také poptávka po skladových službách, o čemž svědčí nárůst logistického obratu o 52,5 % mezi lety 2021 a 2022. Společnost cargo-partner v současnosti nabízí 9 600 m² skladových prostorů v Hongkongu a více než 32 000 m² skladových prostorů v rámci celé asijsko-tichomořské oblasti.

V současné době se tým společnosti cargo-partner v Asii zaměřuje na další rozvoj svých služeb, zejména pokud jde o informační technologie, e-commerce řešení a vertikální tržní expertizy v odvětvích potravinářství a nápojů, zdravotnictví, módy a textilu. Pan Luca Ferrara je při pohledu do budoucnosti optimistický: „Jsem velmi hrdý na výkon našich týmů a jsem přesvědčen, že s každou novou výzvou je naše organizace silnější a silnější. I nadále budeme stavět na našich úspěších, zvětšovat naše odborné znalosti a dělat něco navíc, abychom překonali očekávání našich zákazníků.“

15. výročí letos slaví vedle Hongkongu také pobočky společnosti cargo-partner v Thajsku a v Singapuru. Poskytovatel logistiky v současnosti provozuje tři kanceláře s více než 100 zaměstnanci v Thajsku a kancelář s více než 30 zaměstnanci v Singapuru.