DPD otevřelo moderní depo v Unhošti, obslouží až 7 000 zákazníků denně

Říjen 2018 – Společnost DPD, přední přepravce v České republice i v Evropě, otevřela v Unhošti nedaleko Prahy nové logistické centrum s kapacitou 15 000 zásilek. Jeho více než sto aut zvládne obsloužit celou Prahu 5, 6 a 7, Prahu – západ, Berounsko, Kladensko, Rakovnicko, Slaný a Velvary.

 Kurýři DPD sem museli dříve dojíždět z depa Velké Přílepy. “Nové depo v Unhošti nám umožní vyšší efektivitu. Dostupnost je lepší, dojezdové časy kratší a šetříme i životní prostředí díky nižším emisím,” říká Miloš Malaník, generální ředitel DPD CZ.

Právě ekologie je jednou z hlavních výsad nového logistického centra DPD. Osvětlení zajišťují LED žárovky, je dobře tepelně izolované a tam, kde je to možné, budova využívá dešťovou vodu. Navíc tento nový standard depa zahrnuje i maximální využití denního světla, které snižuje energetickou náročnost, a zároveň zlepšuje pracovní podmínky. Také jsou zde k dispozici dvě zásuvky s adekvátním příkonem pro rychlé nabití elektromobilů. DPD tak naplňuje svůj slib, že do roku 2020 bude produkovat minimálně o 8,4 % méně CO2 než v roce 2016.

Nové unhošťské depo má užitnou plochu 5 200 m2, pracuje v něm 55 zaměstnanců a rozváží odtud 110 aut.