Panattoni Park Ostrov hlásí plnou obsazenost první haly ještě před dokončením stavby

V hale B v Panattoni Park Ostrov North již nejsou žádné volné prostory. Její poslední část využila k expanzi výrobní společnost Amphenol Tuchel Industrial a lokální e-commerce společnost Kokiska, a to ještě před dokončením budovy. Společnost Kokiska, provozující e-shop www.kokiskashop.cz, si pronajala prostory o celkové velikosti 4 500 m2. Dynamicky rostoucí společnost původem z Karlových Varů, jež se specializuje na volnočasové produkty, převezme do užívání i 300 m2 kancelářských ploch, které budou součástí pronájmu. Datum předání prostor společnosti Kokiska se plánuje na červen 2023 a v nových prostorech bude zaměstnáno až 20 zaměstnanců, z nichž část nyní pracuje v karlovarských skladových prostorech. Stavitel průmyslových zón Panattoni realizuje projekt na území brownfieldu Škody Ostrov.

Stavba první haly (hala B) o rozloze 20 000 m2 započala v listopadu minulého roku, přičemž do její hlavní části se z centra Ostrova přesune výrobní společnost Amphenol Tuchel Industrial. Ta patří mezí přední světové výrobce elektrických konektorů, čteček, čipových karet a kabelových svazků. Působí v segmentech průmyslu, automatizace, železnice, medicínské techniky, elektromobility či mobilní komunikace. 

„Plně zaplnit halu ještě před jejím dokončením je vždy dobrým indikátorem úspěšného projektu. Uzavření dohody se společností Amphenol Tuchel Industrial potvrzuje pozitivní růst etablovaných společností v regionu. Poslední volné prostory v ostrovské hale si pak převezme expandující společnost Kokiska, která prokazuje nám už dobře známý dlouhodobý rozmach v e-commerce sektoru. Obzvlášť mě těší, že můžeme pomoci v růstu firmě z Karlovarského kraje, jež se již 14 let podílí na ekonomické transformaci regionu, “ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

„Stěhování do nových prostor bude pro nás zásadním a největším milníkem v historii společnosti. Tuto investici můžeme realizovat jen díky více jak desetileté práci a znalosti našich zaměstnanců, se kterými zde máme přátelské i rodinné propojení. Zásadní událostí pro možnost další expanze však byl vstup strategického, dlouhodobého partnera. Švýcarská společnost Gorilla Sports Holding nám dodala sebedůvěru v oblasti financování, ale i nové produkty, které již letos táhnou náš pokračující růst (což zrovna v roce 2022 není v e-commerce úplně pravidelný výsledek). To vše přispěje ke spokojenosti našich zákazníků nejen v České republice, ale
i v Polsku, Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku a na Slovensku. Větší prostory nám umožní i další rozšíření působnosti do dalších států, kde jsme již připraveni působit. Nová hala je koncipována na růst obratu z loňských 200 milionů na obrat 500 milionů korun kolem roku 2025–2027,“
říká Jakub Kokštein, jednatel společnosti Kokiska s.r.o.

Průmyslová zóna vzniká na brownfieldu po Škodě Ostrov, na jehož revitalizaci společnost Panattoni již investovala přes čtvrt miliardy korun. V rámci počátečních sanací se přímo v areálu vytřídilo k ekologické likvidaci dle typu kontaminace 12 700 tun nebezpečného odpadu. Svým přístupem tak Panattoni zabránila kontaminaci spodních vod nebezpečnými materiály, které se nacházely na mnoha místech areálu. Při demolici bývalého areálu se podařilo recyklovat 98,7 % stavebního a demoličního odpadu.

Na rekultivovaném brownfieldu vzniknou celkem dvě budovy. Součástí průmyslového areálu je i větší budova (hala A) s rozlohou přes 100 000 m2, která by mohla přilákat některou z dalších rostoucích společností z oblasti e-commerce.

Stavitel Panattoni v rámci výstavby také vybudoval na své náklady cyklostezku vedoucí podél areálu. K užívání ji předal v půli ledna, tedy ve velkém předstihu oproti původnímu plánu, jenž termín finalizace stanovoval až na podzim tohoto roku, společně s kolaudací první budované haly.