Prologis postaví 200 tisíc m2 hal v ČR, Maďarsku, Polsku a na Slovensku

Říjen 2018 – Během následujících šesti měsíců Prologis postaví 9 nových průmyslových budov v každé ze čtyř zemí střední a východní Evropy. Trhy ČR, Maďarska, Polska a Slovenska obohatí o 200 000 čtverečních metrů hal. Míra neobsazenosti je v regionu na historicky nejnižší úrovni, v nejžádanějších lokalitách je k dispozici omezený počet moderních prostor a poptávka po kvalitních budovách nevykazuje známky poklesu. „Je pro nás proto zásadní stavět nové projekty na vysoce růstových trzích s vysokými překážkami vstupu, jež dokáží flexibilně uspokojovat dlouhodobé potřeby našich zákazníků,“ uvádí developer.

V ČR dokončí první spekulativní budovu s plochou 27 860 m2 v Prologis Parku Brno. K dokončení výstavby dalších dvou budov dojde také v Prologis Park Prague-Airport. Jedná se o budovu kombinující spekulativní výstavbu a předpronajaté prostory na celkové ploše 38 617 m2 a budovu o rozloze 9500 m2 postavenou na míru. Po dostavbě těchto dvou projektů bude naplněna stavební kapacita celého parku.

Na území Polska se v Prologis Park Łódź dokončuje spekulativní budova o celkové rozloze 16 500 m2. Podle průzkumu jde o nejatraktivnější logistickou lokalitu v celé střední a východní Evropě. Dokončena bude také 13 300 m2 velká budova typu small business unit (SBU) v Prologis Park Poznań III a 15 600 m2 velká spekulativní budova v Prologis Park Wroclaw V. Na Slovensku jsou dokončovány první dvě spekulativní budovy o celkové rozloze 63 423 m2 v novém parku Prologis Park Nitrasituovaném v blízkosti továrny Jaguar Land Rover.

V Maďarsku je ve výstavbě 10 000 m2 velká spekulativní budova v Prologis Park Budapest-Harbor, jež bude pro zákazníky dostupná v březnu 2019. Ta bude zároveň první logistickou budovou navrženou s pomocí technologie BIM (Building Information Modelling) ve střední a východní Evropě.