PKP CARGO kupuje dalších 5 lokomotiv Vectron od společnosti Siemens Mobility

Leden 2019 – PKP CARGO – největší provozovatel železniční nákladní dopravy v Polsku a druhý v Evropě, se rozhodl využít možnosti nákupu 5 vícesystémových lokomotiv Vectron. Hodnota dnes podepsané smlouvy včetně údržby je téměř 112 milionů zlotých. Lokomotivy budou určeny pro mezinárodní trasy v koridoru sever-jih. První lokomotivy budou předány PKP CARGO v polovině roku.

Moderní lokomotivy Vectron MS jsou určeny pro nákladní dopravu a mají výkon 6,4 MW, maximální rychlost 160 km/h a jsou vybaveny systémem ETCS. Jsou schváleny pro provoz v Polsku, Německu, Rakousku, České republice, na Slovensku, v Rumunsku a Maďarsku, přičemž vozidla platformy Vectron je možné provozovat až v 18 evropských zemích.

V září 2015 koupilo PKP CARGO 15 lokomotiv Vectron MS s právem na koupi dalších 5 vozidel. V lednu tohoto roku se společnost rozhodla využít tuto prodlouženou možnost.

„Jsme potěšeni, že produkt splnil očekávání a zákazník se rozhodl rozšířit svůj vozový park. Lokomotivy Vectron jsou na evropském trhu nejmodernější univerzální lokomotivy s modulární konstrukcí umožňující snadné přizpůsobení požadavkům na používání a specifiku jízdy v různých zemích. Díky nim může PKP CARGO budovat svojí konkurenční výhodu nejen v Polsku, ale i v celé Evropě,“ řekl Krzysztof Celiński, předseda představenstva Siemens Mobility Sp. z o.o.

„Zakoupením vícesystémových lokomotiv Vectron realizujeme strategii rozvoje Skupiny PKP CARGO, jejímž jedním z cílů je získat vedoucí pozici na trhu zemí Trojmoří, přes které vede evropský koridor sever-jih. Tento nákup je také reakcí na potřeby trhu a dynamicky rostoucí intermodální dopravu, jejíž roční procentní růst v posledních několika letech byl vždy dvoumístný,“ konstatoval Czesław Warsewicz, předseda představenstva PKP CARGO S.A.

Během několika let prodala společnost Siemens Mobility 41 klientům více než 800 lokomotiv Vectron. Dodaná vozidla již urazila téměř 170 milionů kilometrů. V Polsku jezdí Vectrony v barvách PKP CARGO, DB Cargo Polsko a Lotos Kolej (propachtované od Industrial Division). Celkem bylo v Polsku zakoupeno 44 lokomotiv Vectron.

Na fotografii po podpisu smlouvy (zleva):

Witold Bawor, člen představenstva pro provoz PKP CARGO S.A.
Czesław Warsewicz, předseda představenstva PKP CARGO S.A.
Katarzyna Halwa – člen představenstva pro finance Siemens Mobility Sp. z o.o.
Krzysztof Celiński, předseda představenstva Siemens Mobility Sp. z o.o.