DB Schenker představuje chytré rukavice na skenování – uspoří až 40 procent času

Srpen 2018 – V německém Echingu používají zaměstnanci logistického centra DB Schenker inteligentní skenovací rukavice. Na hřbetu rukavice je připevněn malý a lehký přístroj ProGlove pro skenování čárových kódů. K aktivaci přístroje stačí stisknout palec a ukazováček k sobě. Podobná zařízení nacházejí v logistice stále větší uplatnění, neboť umožňují při vyskladňování dosahovat velkých časových úspor. Jak se s inteligentními rukavicemi pracuje, ukazuje následující video.

Po naskenování čárového kódu obdrží skladník optický, zvukový i hmatový signál. Systém je propojen se skladem a eviduje množství nebo dalšího odběrové místa přes tablet.

Pobočka společnosti DB Schenker v německém Echingu řeší skladování produktů jednoho z výrobců v automotive segmentu. Standardní logistické služby zahrnují inbound a outboundlogistiku, skladování automobilových dílů a prázdných obalů. Na zmíněné pobočce se také řeší např. služby jako přebalování produktů do vratných obalů.

Klasické skenery nejsou ergonomické a manipulace s nimi není vždy jednoduchá. ProGlove tak výrazně zlepšuje efektivitu celého procesu, neboť umožňuje skladníkům pracovat rychleji, bezpečněji a celý proces je jednodušší. Skladníci díky těmto rukavicím pracují oběma rukama a nezdržují se půjčováním skeneru mezi kolegy. To vede k úspoře až 40 % času oproti běžným skenerům.

Dosavadní zpětná vazba je natolik pozitivní, že je v jednání rozšíření inteligentních rukavic do dalších logistických skladů.

„Vývoj rukavic ProGlove následuje myšlenku, podle které budou i v budoucnu lidé důležitou součástí průmyslu. Proto jsme vyvinuli lehké a intuitivní chytré rukavice, které je snadné využívat při běžné práci ve skladu. ProGlove podporují zaměstnance při jeho každodenní práci a propojují je s takzvaným Průmyslem 4.0,“ říká Thoma Kirchner, co-founder & CEO společnosti ProGlove.