Packeta spouští doručování zásilek mezi fyzickými osobami do Rumunska

Skupina Packeta, která vlastní přední českou technologickou firmu Zásilkovna, spouští doručování zásilek mezi fyzickými osobami do Rumunska. Z České republiky mohou do Rumunska zákazníci posílat své zásilky prostřednictvím služby Mezi námi za 109 Kč na výdejní místa, nebo na adresu kdekoli v Rumunsku za 169 korun. Služba funguje také pro doručování zásilek na rumunském trhu a také mezi všemi zeměmi, kde Mezi námi již funguje, to znamená v České republice, na Slovensku a v Maďarsku.

Samotné zasílání zásilek mezi fyzickými osobami je velmi jednoduché: zákazník vyplní údaje pro odeslání zásilky v mobilní aplikaci a získá heslo, které při odesílání sdělí na jakémkoliv podacím místě Packety nebo Zásilkovny, kterých je celkově více než 8 tisíc. Doba doručení zásilky je 1–2 dny.

CEO skupiny Packeta a zakladatelka a spolumajitelka Zásilkovny​

Služba doručování zásilek mezi fyzickými osobami Mezi námi funguje velmi jednoduše. Do mobilního telefonu si zákazník stáhne aplikaci Zásilkovna (v ČR) nebo Packeta (ve všech ostatních zemích) (dostupná pro Android i iOS) a zadá své registrační údaje, kterými jsou pouze jméno, telefon a e-mail. Nic víc není potřeba. Tyto údaje zadává pouze jednou, každou další zásilku si aplikace už pamatuje.

Při odesílání již konkrétní zásilky vyplní údaje o odesílateli, vybere cílové výdejní místo, zvolí dodatečné služby (například dobírku) a zaplatí platební kartou online. Zásilka je tímto zaevidována v systému, zákazníkovi se zobrazí identifikační heslo zásilky. Pak už jen stačí zabalit, donést na libovolné podací místo a sdělit obsluze identifikační heslo. Obsluha nalepí na zásilku štítek a od zákazníka si ji převezme.

Cena pro doručení zásilky mezi fyzickými osobami z ČR do Rumunska na výdejní místa začíná na 109 Kč včetně DPH, při doručování na adresu je to 169 korun do maximálního rozměru 50 cm u nejdelší strany, součet délky, šířky a výšky zásilky nesmí přesáhnout 120 cm a váhu 10 kg. Pokud si zákazník pro doručování na výdejní místo v aplikaci zvolí dobírku, zaplatí 23 Kč včetně DPH.