LINEA NIVNICE, a.s. se rozhodla pro Radioshuttle od TOYOTA MH

Červenec 2018 – LINEA NIVNICE, a.s. je největším zpracovatelem ovoce na českém trhu a patří i k největším tuzemským výrobcům ovocných šťáv, nápojů, ovocných vín, přesnídávek a sirupů. Má automatizaci výroby a logistiky v dlouhodobém záměru, především pro nedostatek kvalitních pracovníků ve vícesměnném provozu.

Petr Malík, technický ředitel společnosti LINEA NIVNICE uvádí: “Vybrali jsme nejmodernější systém bezuličkového skladování Radioshuttle 6.0 od Toyoty. Regálový systém s kapacitou 3 500paletových míst bude navíc obsluhován automatickým retrakem Autopilot RRE160. Kromě automatizace byl preferován systém skladování FIFO s co největší hustotou skladování a s co největším počtem druhů výrobků. Tři satelity budou vybaveny wi-fi kartou a budou společně s retrakem řízeny přímo naším WMS systémem. Retrak Autopilot pracuje s milimetrovou přesností, a to znamená naprostou bezpečnost při přemisťování satelitních jednotek. Od nového řešení očekáváme úsporu pracovníků, respective nezvýšení počtu lidí, soustavné přesné zavážení do regálů bez poškozování techniky a zboží vlivem lidského faktoru. Dojde k výraznému snížení rizika úrazů a odpadnou obvyklé problémy spojené s řízením běžných vozíků.”

“Klíčové pro naše rozhodnutí bylo celkové technické řešení automatizovaného skladu a dlouhodobá kvalitní spolupráce se společností Toyota Material Handling. Mimo jiné automatický retrak nikdo jiný nenabídl. Alternativně nám byly nabízeny vjezdové regály se standardními retraky s obsluhou, máme ale špatné zkušenosti s poškozováním regálů a vysokozdvižných vozíků, proto jsme od této varianty ustoupili.”