DACHSER Czech Republic rozšiřuje kapacity pro kontraktní logistiku

DACHSER Czech Republic otevře novou provozovnu v Týništi nad Orlicí nedaleko Hradce Králové. V nových prostorách koncipovaných jako multi-user sklad o velikosti 8 000 m2 s kapacitou 14 500 paletových míst bude poskytovat služby kontraktní logistiky. Nové působiště společnosti vytvoří 25 nových pracovních míst. Zahájení provozu je naplánované na září 2022.

Nová budova skladu se nachází v Panattoni Parku Týniště nad Orlicí, je postavená podle nejnovějších standardů a cílí na splnění certifikace BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) v kategorii Very Good, která komplexně posuzuje ekonomickou, sociální a environmentální udržitelnost budovy. V budově budou instalovány nejmodernější skladové technologie a počítá se s využitím manipulační techniky na lithium-iontové baterie. Stejně jako v ostatních pobočkách a provozovnách společnosti DACHSER zde bude využíván vlastní skladový systém (WMS) Mikado.

Nový sklad nabídne celkem 10 nakládací ramp, 8 000 m2 skladové plochy a 144 m2 kanceláří. „Jsme rádi, že jsme našli prostory, které vyhovují našim vysokým standardům,“ uvádí Ing. Jan Pihar, generální ředitel DACHSER Czech Republic a.s. , a dodává, „Týniště nad Orlicí disponuje pro nás výhodnou polohou poblíž naší pobočky v Hradci Králové a další provozovny v Letohradu a těchto synergií plánujeme v budoucnu pro poskytování služeb kontraktní logistiky využívat.“