Accolade zvyšuje profitabilitu svého polského portfolia refinancováním s Aareal Bank v hodnotě čtyř miliard

– Kvalitní průmyslové budovy potvrzují pozici nejžádanějšího aktiva mezi komerčními nemovitostmi. Rostoucí e-commerce, stabilní logistické společnosti a významní výrobci jsou mixem, do jehož podpory a růstu investují nejvýznamnější investoři a největší evropské banky zaměřující se na nemovitosti. Accolade a německá Aareal Bank se dohodli na refinancování šesti polských parků ve Štětíně, Bydhošti, Lublinu, Lehnici, Bělostoku a Zelené Hoře. Refinancování v celkové hodnotě čtyř miliard korun (153 milionů eur) je jednou z největších finančních transakcí v rámci segmentu průmyslových nemovitostí ve střední Evropě.

Dohoda o refinancování znamená pro Accolade snížení nákladů bankovního financování, administrativní zátěže a zajištění stability portfolia pro další roky.

„Velké moderní průmyslové parky jsou infrastrukturou pro podnikání. Jsou současností a budoucností nakupování, protože v nich sídlí významní online prodejci. Jsou místem, kde se vyrábí nejmodernější výrobky. A jsou místem, které zajišťuje zásobovací řetězec pro nás všechny i evropskou ekonomiku. Od potravin přes oblečení až po stroje a jejich části. Kvalitní prostory pro moderní podnikání jsou cestou k udržitelné budoucností Evropy,“ okomentoval současný stav evropského byznysu Milan Kratina, člen představenstva a spoluzakladatel fondu Accolade Fund SICAV.

„Refinancování portfolia několika průmyslových parků jedním úvěrem u jedné banky považujeme za další přirozený krok v rozvoji našeho podnikání v Polsku. Jedná se o komplexní a časově náročný proces, který však přináší významné výhody. Zásadním způsobem se nám zjednoduší správa financování a reporting s tím spojený. Finanční ukazatele budou posuzovány na základě celého portfolia namísto samostatných nemovitostí a struktura našeho financování se tak stává ještě odolnější vůči vnějšímu prostředí. Díky této transakci jsme rovněž snížili náklady spojené s financováním a prodloužili dobu jeho splatnosti. Velmi nás těší, že jsme v Aareal Bank našli partnera, který nás skrze celý tento proces podporoval. Současně pokračujeme ve spolupráci s původními financujícími bankami na dalších našich projektech v Polsku,“ řekl Zdeněk Šoustal, člen představenstva a spoluzakladatel fondu Accolade Fund SICAV.

„Jsme potěšeni důvěrou, kterou do nás Accolade vložil. Tato dohoda podtrhuje naši odbornost v oblasti financování komplexních logistických portfolií a také dokazuje naši schopnost implementovat průmyslové trendy společně s našimi klienty, “ dodal Hubert Manturzyk, generální ředitel Aareal Bank Poland.