Volkswagen bude spolupracovat s Amazonem. Ten má zajistit lepší propojení celé firmy

Volkswagen hood mask are seen in this illustration in second-hand car parts in Jelah, Bosnia and Herzegovina, September 26, 2015. The EU could introduce tougher car emissions tests in the wake of the Volkswagen rigging scandal, senior European officials said. The German carmaker named company veteran Matthias Mueller as its new chief executive on Friday in an attempt to get to grips with a crisis that its chairman described as "a moral and political disaster". REUTERS/Dado Ruvic
Březen 2019 – Německá automobilka Volkswagen se spojí s americkým koncernem Amazon, aby zvýšila produktivitu svých továren. Dosáhnout toho hodlá lepším propojením výrobních dat za pomoci cloudové technologie Amazonu. Firmy to uvedly ve společném prohlášení, z nějž cituje agentura Reuters.

Podle něj pomůže Amazon Volkswagenu propojit jeho 122 továren s výrobními řetězci, více než 30 000 pobočkami a 1500 dodavateli prostřednictvím platformy Volkswagen Industrial Cloud. Ta automobilovému gigantu umožní včas zjišťovat výpadky dodávek a optimalizovat provoz strojů a zařízení. Amazon disponuje podle agentury DPA jedním z nejvýkonnějších cloudů na světě.

Nová cloudová platforma bude přenositelná i pro potřeby jiných automobilových výrobců. Jednání s některými z nich již prý VW a Amazon zahájily.

Volkswagen spolupracuje v oblasti cloudových služeb i s Microsoftem. Tato americká firma mu zase pomáhá propojovat jeho automobily.

VW před časem uvedl, že do roku 2025 hodlá svou celosvětovou produkci mimo Čínu zvýšit o 30 procent. „Naše auta nám musejí vydělávat výrazně více peněz, abychom mohli investovat do budoucnosti. Musíme být štíhlejší, pohyblivější a rychlejší, abychom udrželi tempo s novou konkurencí,“ řekl minulý týden na podnikovém shromáždění šéf koncernu Herbert Diess. Dodal ale také, že digitalizaci padnou za oběť některá pracovní místa.