Společnosti Panalpina a DSV se dohodly na spojení

Duben 2019 – Společnosti DSV a Panalpina dosáhly dohody o podmínkách spojení prostřednictvím tzv. Public Exchange Offer pro všechny akcionáře společnosti Panalpina.

Pokud bude tato nabídka přijatá, díky spojení DSV a Panalpina vznikne jedna z největších přepravních a logistických společností na světě s přibližným obratem 15,8 mld EUR a 60 000 zaměstnanci pracujících v 90 zemích světa.

S tím jde ruku v ruce možná změna názvu společnosti DSV A/S  na DSV Panalpina A/S, který by tak reflektoval dlouhou a bohatou historii obou společností.

Kurt Larsen, předseda představenstva DSV:

„Spojení společností DSV a Panalpina přinese další posílení naší pozice coby vedoucí globální přepravní a logistické společnosti. Společně tak budeme schopni nabídnout našim zákazníkům výhody plynoucí z ještě silnější globální sítě a širšího portfolia služeb. V neposlední řadě také upevníme naší pozici na trhu. Je to skvělé spojení ve všech směrech. Panalpina je velká společnost a jsme nadšení možností vzájemně spojit naše síly a přivítat zaměstnance společnosti Panalpina.“

 Peter Ulber, předseda představenstva Panalpina:

„V uplynulých týdnech představenstvo a management společnosti Panalpina posuzovali různé strategie a jednali s DSV ohledně možného spojení. Na základě vyhodnocení představenstva jsme dospěli k závěru, že aktualizovaná nabídka DSV je velmi atraktivní. V tento okamžik se těšíme na spojení našich sil s DSV a vytvoření jedné z největších globálních přepravních a logistických společností.“

Výborná pozice pro další růst

Tandem DSV a Panalpina představuje silné spojení díky vzájemné synergii na základě podobných byznys modelů, portfolia služeb a strategických záměrů:

  • Pro-zákaznická orientace a odborné znalosti
  • Komerční synergie a možnosti cross-sellingu díky silnější globální síti a širšímu portfoliu služeb
  • Konsolidace provozních, administrativních a logistických zařízeních
  • Konsolidace IT infrastruktury

Další informace budou následovat.