Obrat Zásilkovny se v roce 2018 zvýšil o 320 miliónů korun, což je 70% nárust.

Únor 2019 – Zásilkovna, přední česká logistická společnost, zaznamenala v roce 2018 další výrazný růst. V meziročním srovnání vzrostl obrat skupiny, do které spadá Zásilkovna, o 70 % na 790 miliónů korun. Počet přepravených zásilek byl 11 miliónů, meziročně jde o nárůst o 59 %. Za uplynulých osm let přepravila Zásilkovna již přes 26 milionů zásilek. Zásilkovna také zvýšila počet výdejních míst ze 1425 na 2142. V letošním roce očekává Zásilkovna a firmy ve skupině Packeta obrat ve výši 1,3 miliardy korun a 18,5 miliónů přepravených zásilek.

 „Zásilkovna vstupuje letos do devátého roku své existence a v obratu skupiny Packeta, do které Zásilkovna spadá, plánujeme překonat hranici jedné miliardy korun. V letošním roce se velmi zaměříme na další výrazný růst, inovace a investice. Posílili jsme projektový a IT tým a pracujeme na desítkách nových projektů, čímž chceme nadále upevňovat pozici jedničky na trhu”, prozrazuje letošní plány Simona Kijonková, zakladatelka a šéfka holdingu Packeta.

 „V počtu výdejních míst v České republice je naším cílem číslo 3000, čímž se téměř dostaneme na úroveň České pošty. V České republice plánujeme také spuštění nové služby pro fyzické osoby, čímž vstoupíme do nového tržního segmentu. Věříme, že se bude jednat o nejjednodušší a jeden z nejlevnějších způsobů odesílání zásilek mezi fyzickými osobami na našem trhu,“ doplňuje letošní plány Zásilkovny Ondřej Žák, její výkonný ředitel.

Zásilkovna bude také pokračovat v upevňování svých pozic na zahraničních trzích a v expanzi do dalších zemí. Nyní působí v celkem 12 státech, v letošním roce chce být ve všech zemích Evropské unie. V první půlce roku spustí pro české e-shopy službu celní most, která jim výrazně zjednoduší prodej jejich zboží do zemí mimo EU.

Společnost Zásilkovna, která patří do holdingu Packeta, roste kontinuálně osm let, působí ve 12 zemích a má 500 zaměstnanců.