GLS potřetí generálním partnerem projektu Do práce na kole, následně podpoří i akci Na kole dětem

Květen 2019 – Přepravní společnost GLS se již potřetí stala generálním partnerem projektu Do práce na kole. Pomáhá tak motivovat veřejnost k využití kola či jiných ekologických způsobů dopravy do zaměstnání a zpět, a to alespoň po dobu jednoho měsíce. V pořadí již devátá celorepubliková výzva bude probíhat v květnu a zúčastnit se jí mohou jednotlivci i celé firemní týmy. GLS všem účastníkům opět rozveze startovní balíčky. Přepravce letos také podpoří nadačního fond Na kole dětem cyklisty Josefa Zimovčáka, který díky své Cyklotour pomáhá onkologicky nemocným.

GLS se dlouhodobě angažuje v oblasti udržitelné logistiky a v rámci svého programu ThinkGreen se snaží neustále snižovat dopady balíkové přepravy na životní prostředí. Již tradičně se proto jako generální partner zapojí do projektu Do práce na kole, jehož letošní devátý ročník bude probíhat od 1. do 31. května. GLS všem účastníkům doručí startovní balíčky s tričkem a do výzvy zapojí i svůj cyklistický tým složený ze zaměstnanců. „Ekologická doprava je pro nás důležitým tématem, velmi nás proto těší, že se můžeme již třetím rokem podílet na tomto projektu. Rádi zviditelníme ekologické způsoby dopravy mezi širokou veřejností i mezi našimi kolegy, kterých se z české centrály loni zúčastnila zhruba třetina,“ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

V loňském roce se do výzvy Do práce na kole zapojilo 16 367 účastníků, kteří k dopravě využili kola, koloběžky, kolečkové brusle, anebo se dopravovali pěšky. Díky tomu se podařilo během května ušetřit přes 457 tun oxidu uhličitého. Vedle projektu Do práce na kole GLS letos podpoří také nadační fond Na kole dětem cyklisty Josefa Zimovčáka, který na vysokém kole projel například trasu Tour de France. Činností nadačního fondu podporuje léčbu onkologicky nemocných dětí. Celorepubliková charitativní akce Josefa Zimovčáka s názvem Cyklotour letos začíná svůj desátý ročník 29. května v Aši a skončí 8. června po ujetí 1291 kilometrů ve Znojmě. „Připojit se k pelotonu může každý zájemce kdekoliv během jeho trasy. Účastníci projektu Do práce na kole tak mohou v případě zájmu plynule navázat právě na Cyklotour,“ dodává Pavel Včela