GLS – FlexDeliveryService nyní propojuje 21 evropských zemí

Duben 2019 – Itálie, Portugalsko, Finsko a Bulharsko jsou přidány mezi země propojené mezinárodní službou FlexDeliveryService. Počet vzájemně propojených evropských zemí tak vzrostl na 21.

Z rozšiřování této služby těží zejména internetové obchody a jejich zákazníci. Doručení jejich balíku probíhá podle potřeb příjemce a vychází ze zkušeností GLS s mezinárodní e-komercí. Bez ohledu na zemi, ve které byla objednávka vytvořena, GLS informuje příjemce balíku vždy v jeho národním jazyce.

Doručení balíku podle potřeb příjemce

V závislosti na cílové destinaci má příjemce balíku k dispozici možnost flexibilně upravovat čas a místo doručení. GLS nebo přepravní partner v dané zemi se poté pružně přizpůsobí jeho potřebám. Lze zvolit např. doručení ve vybraný den, přesměrování na jinou adresu nebo do zvoleného ParcelShopu.

Celoevropské služby

Služba FlexDeliveryService je včetně 21 vzájemně propojených zemí dostupná také pro exportní zásilky do Řecka. GLS připravuje propojení dalších evropských zemí.

“Přidání Bulharska, Itálie, Portugalska a Finska mezi země vzájemně propojené službou FlexDeliveryService je dalším milníkem na cestě k flexibilní celoevropské doručovací síti”, uvádí Anne Putz, ředitelka marketingu a komunikace skupiny GLS. “Z rozšiřování služby FlexDeliveryService těží zejména internetové obchody a jejich zákazníci, a to především proto, že příjemce může flexibilně měnit způsob doručení balíku podle vlastních potřeb“.

Bez ohledu na zemi, ve které nakupující vytvoří online objednávku zboží, jsou informační zprávy týkající se doručení balíku vždy odesílány v národním jazyce příjemce zásilky. Příjemce balíku má poté v závislosti na cílové destinaci možnost flexibilně upravovat čas a místo doručení. Lze zvolit např. doručení ve vybraný den, přesměrování na jinou adresu nebo do vybraného ParcelShopu.