Elektrický VZV Toyota Traigo80 získal ocenění German Design Award

Prosinec 2018 – Elektrická novinka roku 2018 zaslouženě získala ocenění German Design Award za mimořádně kvalitní provedení silného vozíku

Traigo 80 je nejnovější řada 80 V čelních elektrických vozíků s nosností 6 – 8 tun určená do nejnáročnějších průmyslových provozů. Výkonově se zařadila do čela své třídy a je naprosto rovnocennou alternativou k čelním vozíkům se spalovacími motory stejné nosnosti, přičemž si zachovává všechny výhody elektrického pohonu, zejména čistý a bezhlučný provoz.

Nabízí jednoduchý, přesný a plně funkční design s propracovanou palubní deskou a pracovním prostředím, které nabízí pohodlné uspořádání, komfort a vše, co obsluha potřebuje pro efektivní výkon za volantem. Včetně minimálních vibrací a nízké hlučnosti díky plně odpružené kabině. Z kabiny je výborně vidět všemi směry, takže náklad je v jakékoli situaci vždy plně pod kontrolou obsluhy. Bezpečnost manipulace s nákladem při nakládání/vykládání palet i při pojezdu jistí systém aktivní stability Toyota SAS.

Na designu a vývoji vozíku úzce spolupracovaly dva týmy – designéři ze Švédského Mjöllby, kde je umístěno designérské centrum Toyoty, a tým vývojářů z italské Bologni, kde jsou čelní elektrické vozíky Toyota vyráběny.

German Design Awards je mezinárodní ocenění udělované organizací German Design Council určené pro výrobky využívající unikátní designové postupy. Vozík Toyota Traigo 80 zvítězil v kategorii ‘Excellent Product Design’. Ceny budou oceněným firmám předány na slavnostním ceremoniálu v německém Frankfurtu n.M. 8. února 2019. Jeho součástí bude i výstava a představení vítězných produktů veřejnosti.