ADECO, spol. s r. o.

Firma:
ADECO, spol. s r. o.
Adresa:
Komenského 726, 56002 Česká Třebová
Kontaktní osoba:
ing. Vlastimil Šplíchal
Telefon:
465533029
Email:
adeco.splichal@tiscali.cz, adeco.bouska@tiscali.cz
Web:
http://www.adeco-ct.cz

Firma byla založena v roce 1992 po rozpadu projekčního střediska Českých drah. Původní zaměření firmy byla projekční činnost v oblasti zdvihací, dopravní a manipulační techniky zejména se zaměřením na drážní provoz.

Od roku 1993 rozšířili svou činnost o realizaci modernizace stávajících strojních zařízení, zejména přesuven, hříží, točnic a jeřábů. Firma Adeco provedla nebo se podílela na modernizaci celé řady těchto zařízení jak v naší republice, tak i na Slovensku.

Od roku 1995 byla projekční činnost, původně zaměřená na strojní zařízení, rozšířena o projektování v investiční výstavbě. Firma byla zpracovatelem projektové dokumentace nebo se dílčím způsobem podílela na celé řadě významných investičních akcí.

V roce 2007 byla založena nová divize zabývající se výrobou ocelových konstrukcí a stavebním zámečnictvím, tato výroba je realizována ve výrobním závodu ve Sloupnici. Ve výrobním objektu proběhla rekonstrukce, podle požadavků výroby je neustále rozšiřováno technologické zázemí firmy. Současně se zaměřili i na velice progresivní odvětví, kterým je využití plastových průmyslových potrubí. Plasty nekorodují, jsou chemicky odolné a tlak na jejich použití v energetice, chemických závodech a podobně je velký. Po vyřešení uložení plastového potrubí je čeká velké rozšíření v oblasti průmyslu. Právě speciální podpěry a závěsy plastových průmyslových potrubí vyrábí.

V souvislosti s programem Ministerstva životního prostředí „Zelená úsporám“ vám nabízí spolupráci ve věci zajištění potřebných podkladů, vypracování projektové dokumentace, výpočtu úspor tepla a kompletní servis při podání žádosti a vyřízení dotací.

K dlouhodobým aktivitám naší firmy také patří snaha o využívání obnovitelných zdrojů energie. Už krátce po vzniku firmy byl prováděn vývoj slunečního kolektoru a propagace tepelných čerpadel. Nízká cena energií v té době však nemotivovala širší veřejnost k využívání těchto ekologických zdrojů energie.

V současné době nabízí kompletní dodávku špičkových vysoceselektivních solárních kolektorů Suntime. Jedná se o ryze český výrobek firmy Propuls Solar s.r.o. z Pardubic. Druhým výrobkem přispívajícím k lepšímu životnímu prostředí jsou nabízená tepelná čerpadla. Dodájí Vám tepelné čerpadlo podle druhu zvolené primární energie (vzduch, voda, země) optimálně navržené pro daný objekt a to v uceleném systému od projektu až po realizaci. Specializují se na výrobky opět české firmy PZP komplet a.s. z Dobrušky.